Puchar MRF – sezon 2016

Pierwszy sezon Pucharu Pitbike MRF Supermoto zakończył się 3 września w Bydgoszczy.
Nadszedł czas na podsumowanie. Na początek trochę liczb i statystyki.

  • Odbyło się 6 rund w różnych warunkach pogodowych.
  • Przez Puchar przewinęło się 29 zawodników i zawodniczek – z czego runda w rundę aktywnie uczestniczyło ponad 20 zawodników.
  • Średnia prędkość okrążenia ~ 70km/h.
  • Rozdaliśmy 40 pucharów
  • wypiliśmy 20 szampanów.
  • Zrobiliśmy ponad 1000 zdjęć i kilka materiałów filmowych.

Celem pucharu było udowodnienie że można fajnie spędzić czas – rywalizując na torze – nie wydając przy tym kosmicznych pieniędzy. Do tego popularyzacja pitbike’ów,  sportowa zdrowa atmosfera oraz poszukiwanie młodych talentów. Dzięki staraniom promotora marki MRF oraz umowie z Polskim Związkiem Motorowym stało się to możliwe. Podczas każdej rundy Mistrzostw Polski Supermoto ścigali się również zawodnicy klasy pitbike. Dolna granica wieku została ustalona na poziomie 12 lat. Górna granica nie obowiązywała. W pucharze brały udział całe rodziny – ścigali się ojcowie z dziećmi, panie (SpeedLadies) oraz byli zawodnicy sportów motocyklowych. Poziom był na tyle wyrównany że różnice płci oraz wieku nie miały większego znaczenia. Doskonała atmosfera w padoku,  wymiana doświadczeń związanych z techniką jazdy oraz ustawieniem sprzętu sprawiły że z rundy na rundę wszyscy uczestnicy poprawiali swoje czasy, jeździli pewniej i bezpieczniej.

Rewelacją sezonu okazało się dwóch najmłodszych zawodników Daniel Blin (15 lat) oraz Dominik Ziętara (12 lat). Dominik jadąc na motocyklu MRF 120 nie mając rywali w kategorii Junior walczył z zawodnikami z klasy Amator Open niejednokrotnie pokazując swoją wyższość. Dla przykładu w Koszalinie podczas V rundy do wyścigu startował z 2 pozycji kończąc wyścig na 4 miejscu (tuż przed swoim ojcem). Największa niespodzianka sezonu to Daniel Blin – zrobił tak duży postęp przez cały sezon że finalnie tytuł Mistrza Pucharu Pitbike MRF Supermoto trafił w jego ręce. Drugie miejsce po bardzo wyrównanej walce zdobył Krzysztof Żyła (prowadząc cały sezon w klasyfikacji generalnej). Na trzecim miejscu sezon zakończył  Szymon Wesołowski.
W kategorii Pań – I miejsce bezapelacyjnie Daria Leba, II miejsce Martyna Dynasińska a na III miejscu sezon ukończyła Żaneta Lipińska-Patalon.

Sprzęt – tu obyło się bez niespodzianek. Zgodnie z założeniem MRF’y wytrzymały cały sezon, jazdę w upał oraz deszcz, mniejsze i większe gleby nie rujnując przy tym kieszeni zawodników. Doskonale sprawdził się również nowy model MRF 140SM przeznaczony specjalnie do ścigania po asfalcie. Większość zawodników jadąca na tym modelu stwierdziła że prowadzi się sztywno, bardzo stabilnie i przewidywalnie. Absolutny “Must Have” jeśli chodzi o przyszły sezon i Puchar MRF Supermoto.

Sprawdźcie kilka materiałów video jakie udało się zmontować w sezonie 2016.

Jest zajawka ??

I runda – Bydgoszcz

II runda – Koszalin

IV i V runda – Koszalin