VI edycja Pucharu Polski Pitbike MRF Supermoto w Poznaniu to zdecydowanie najszybsza runda w sezonie. Wymaga bardzo wiele zarówno od zawodników jak i od sprzętu.

To że będzie szybko wiedzieli praktycznie wszyscy. Po zeszłorocznych zmaganiach na torze kartingowym w Poznaniu w tym roku oczekiwaliśmy przede wszystkim słonecznej pogody. Tego lata pogoda nie rozpieszcza, jednak udało się trafić w okienko pogodowe i zawody odbyły się na suchym asfalcie.

Na starcie stanęło 18 zawodników i zawodniczek z całej Polski. Ponownie zjawili się zawodnicy z Krakowa, Warszawy, Torunia, Olsztyna, Koszalina oraz innych miast.

Lider klasyfikacji generalnej Mateusz Wąsowski #95 już w sobotę na treningach zaakcentował że nie zamierza nikomu odpuszczać oraz że będzie bardzo ciężko go dogonić.  Pozostali zawodnicy próbując dogonić Mateusza poprawiali swoje czasy z okrążenia na okrążenie, jednak nie byli w stanie się do niego zbliżyć. Finalnie Mateusz  wywalczył poleposition oraz wygrał dwa kolejne biegi stając ponownie na najwyższym stopniu podium. Tego dnia prawdziwa walka odbywała się na dalszych pozycjach. W pierwszym biegu o drugie miejsce wspaniałą walkę  stoczył Piotr Romejko oraz Filip Janus. Z tego pojedynku zwycięsko wyszedł Piotr wyprzedzając Filipa o 0,019 sekundy. W drugim biegu kolejność została zachowana, z tym że o 3 miejsce kolejną walkę musiał stoczyć Filip Janus odpierając ataki Patryka Stankiewicza.

Kilka zdań podsumowania. Fakt faktem stawka była bardzo rozciągnięta a różnice pomiędzy zawodnikami dosyć znaczne. Różnice wynikały z wielu aspektów : przygotowanie motocykla, doświadczenie i oswojenie z prędkością, waga  oraz wiek zawodnika. Najważniejsze  jednak jest to że praktycznie każdy był wstanie się ścigać z rywalami – nie zależnie czy walczył o 2 czy o 11 pozycję. W trakcie bezpośredniej walki generowane są tak duże emocje że przestaje mieć znaczenie na jakiej pozycji jedziemy, a ważne jest to żeby prześcignąć najbliższego rywala lub nie dać mu się wyprzedzić… i o to chodzi !!!

Pierwszy  i drugi wyścig oraz klasyfikacja generalna VI rundy:
1. Mateusz Wąsowski #95
2. Piotr Romejko #21
3. Filip Janus #113

Naszą uwagę zwrócił jeden z juniorów – Michał Budziaszek #36 – 14 letni zawodnik jadący na MRF 120 uzyskał w kwalifikacjach 4-ty czas. Podczas wyścigów bardzo mocno naciskał i wyprzedzał bardziej doświadczonych zawodników. Niestety w trakcie przesuwania swoich granic zaliczył niegroźny upadek i musiał się wycofać z drugiego biegu. Biorąc pod uwagę że Michał dołączył do nas w połowie sezonu – zdecydowanie czekamy na rozwój dalszych wydarzeń !

Najbliższa i jednocześnie ostatnia runda w tym sezonie już 2 września w Bydgoszczy. Każdemu zawodnikowi skreślamy dwie najsłabsze rundy, a punkty zdobyte 2-go września policzymy podwójnie. Będzie się działo !!!

Relację live z zawodów prowadził na facebooku portal www.pitbike24.pl – sprawdźcie ich face’a  oraz www.

Pełna tabela sezonu znajduje się na stronie wyniki.

Tabele, statystyki i poszczególne czasy zawodników znajdziecie na www.wyniki.motoresults.pl