IV i V runda Pucharu Polski Pitbike MRF supermoto za nami. Zmienne warunki pogodowe oraz jeden z ciekawszych torów kartingowych w Polsce sprawiły że był to bardzo emocjonujący weekend.

W koszalińskim Motoparku można było już trenować od czwartku. Piątek był oficjalnym dniem treningowym na który przybyło już kilku zawodników z bardziej odległych stron Polski. Dla wielu z nich tor w Koszalinie był zupełną nowością. Pozostali zawodnicy oraz uczestnicy ubiegłego sezonu Pucharu MRF znali tor i wstępnie wiedzieli czego można się spodziewać.

W sobotni poranek po nocnych opadach deszczu na starcie pojawiło się 20 zawodników i zawodniczek z całej Polski. Biorąc pod uwagę fakt że jest to okres urlopowy frekwencja była całkiem zadowalająca. Tego dnia również pogoda nie zawiodła – było ciepło, słonecznie i sucho ( zerknijcie na zdjęcia 🙂 .

Przed 4 i 5 rundą zdecydowanym faworytem a zarazem liderem klasyfikacji generalnej był Mateusz Wąsowski #95 (zawodnik z Koszalina). Już od porannych sesji treningowych i kwalifikacyjnych Mateusz pokazał że nie będzie miał sobie równych, zdobywając  pole position.

Pierwszy wyścig:
1. Mateusz Wąsowski #95
2. Patryk Stankiewicz #707
3. Filip Janus #113

Drugi wyścig:
1. Mateusz Wąsowski #95
2. Patryk Stankiewicz #707
3. Dominik Ziętara #94

Klasyfikacja generalna IV rundy 

 1. Mateusz Wąsowski #95
 2. Patryk Stankiewicz #707
 3.  Dominik Ziętara #94

w kategorii Pań:

 1.  Daria Leba #15
 2.  Martyna Dynasińska #97
 3.  Aleksandra Turno #119

w kategorii Junior:

 1. Dominik Ziętara #94
 2. Michał Budziaszek #36
 3. Filio Turno #119

Na uwagę zasługuje postawa Darii która pomimo poważnej kontuzji nogi nie odpuszczała ani na chwilę zarówno swoim koleżankom jak i sporej ilości panów. Gratulacje Daria !!!

Drugi dzień zmagań jak to niektórzy mawiali – klasycznie w Koszalinie czyli deszczowo. W dodatku nawierzchnia toru w Koszalinie jest tak specyficzna, że w połączeniu z wodą daje zupełnie nieprzewidywalne efekty. Większość zawodników zdecydowała się na opony deszczowe i było to jedyne rozsądne rozwiązanie.

Kwalifikacje ponownie należały do Mateusza Wąsowskiego który ponownie zdobył pole position. Wszystkie wyścigi były bardzo emocjonujące, jednak punktem kulminacyjnym był ostatni wyścig w niedzielę, gdy Patryk Stankiewicz wysunął się na zdecydowane prowadzenie. po czym jedno okrążenie przed końcem zaliczył ostrą glebę. Udało mu się jednak pozbierać i dokończyć wyścig na pozycji lidera. Drugi na macie był Mateusz Wąsowski a trzeci przyjechał Krzysztof Ziętara.

Musicie pamiętać że w przypadku równej liczy punktów w obu wyścigach ( walka o 1 miejsce Mateusz Wąsowski i Patryk Stankiewicz, oraz o 3 miejsce Krzystof i Dominik Ziętara )  o wyższym miejscu decyduje lepszy czas z kwalifikacji. Zgodnie z tym zapisem regulaminu podium V rundy wyglądało następująco:

Klasyfikacja generalna V rundy 

 1. Mateusz Wąsowski #95
 2. Patryk Stankiewicz #707
 3. Dominik Ziętara #94

w kategorii Pań:

 1.  Daria Leba #15
 2.  Martyna Dynasińska #97
 3.  Oliwia Rosińska #119

w kategorii Junior bez zmian za to coraz szybciej:

 1. Dominik Ziętara #94
 2. Michał Budziaszek #36
 3. Filio Turno #119

Relację live z zawodów prowadził na facebooku portal www.pitbike24.pl – sprawdźcie ich face’a  oraz www.

Pełna tabela sezonu znajduje się na stronie wyniki.

Tabele, statystyki i poszczególne czasy zawodników znajdziecie na www.wyniki.motoresults.pl

Do zobaczenia 6 sierpnia w Poznaniu !