Po udanej rundzie inauguracyjnej w Bydgoszczy przyszedł czas na podwójną dwudniową rundę w Toruniu. Tor Awix Arena w kalendarzu Pucharu Polski Pitbike MRF Supermoto pojawił się po raz pierwszy…

.. co nie oznacza że zawodnicy go nie znali ponieważ wcześniej na tym obiekcie odbyło się kilka treningów oraz jedna runda Otwartych Mistrzostw Województwa Kujawsko-Pomorskiego Pitbike.pl . Prognoza pogody na cały weekend nie była jednoznaczna – piątek i sobota słonecznie, a na niedziele zapowiadane były przelotne burze. Od piątku od godziny 13.00 można było trenować na Awix’ie – w treningu wzięło udział 6 zawodników. W sobotę w godzinach porannych 4 zawodników zdało egzamin teoretyczny na licencję B Supermoto.

Pierwszego dnia do wyścigu w sumie  zgłosiło się 23 zawodników i zawodniczek z całej Polski. Tego dnia w klasyfikacji generalnej bezapelacyjnie najszybszy był Mateusz Wąsowski #95 wygrywając Pole Position oraz obydwa z wyścigów. Tuż za nim finiszowali Patryk Stankiewicz#707 oraz Filip Janus #113. W kategorii Kobiet wygrała bez niespodzianek Daria Leba #15 . Pod nieobecność Martyny Dynasińskiej o drugie miejsce walkę stoczyły Aleksandra Turno #119 oraz Kinga Brzdęk #909. Finalnie druga była Ola a Kinga zajęła trzecie miejsce. Gratulujemy Paniom – bo z rundy na rundę przyśpieszają i rywalizują na równi z panami.
Zaczyna się również dziać w kategorii Junior – co prawda Dominik Ziętara jest poza zasięgiem nowych zawodników jednak po cichu liczymy że chłopaki będą przyśpieszać. Podium w kategorii Junior wyglądało następująco:

  1. Dominik Ziętara #94
  2. Michał Budziaszek #36
  3. Filio Turno #119

Drugiego dnia ( 3 runda ) zgodnie z prognozą pogody treningi rozpoczęły się w warunkach podeszczowych –  większość zawodników wyjechała  na oponach wet. Przed ostatnim treningiem kwalifikacyjnym tor na tyle przesechł że do walki o Pole Position wszyscy stanęli na oponach typu slick. Tym razem drugi w dniu poprzednim Patryk Stankiewicz #707 wywalczył 1 miejsce przed Mateuszem Wąsowskim #95 o 0,148 sek.  Finalnie pod dwóch biegach podium w klasyfikacji generalnej wyglądało następująco :

  1. Patryk Stankiewicz #707
  2. Mateusz Wąsowski #95
  3. Filip Janus #113

W klasyfikacji Pań można powiedzieć bez zmian. 3 rundę wygrała Daria Leba #15, miejsce drugie (nie obecna dzień wcześniej) Martyna Dynasińska #97, a na trzecim miejscu co raz szybsza Aleksandra Turno #119 !

Kategoria Junior również bez zmian w stosunku do dnia poprzedniego:

  1. Dominik Ziętara #94
  2. Michał Budziaszek #36
  3. Filio Turno #119

Bardzo cieszy fakt że w klasyfikacji generalnej następują delikatne przetasowania i zapowiada się świetna walka na kolejnej podwójnej rundzie tym razem w Koszalinie 22 i 23 lipca. Rezerwujcie kwatery, pakujcie namioty i wpadajcie nad polskie morze ! Emocje gwarantowane – bo tor w Koszalinie wszystkim bardzo się podoba…

Do zobaczenia !